Nasze Porady

W walce z atopowym zapaleniem skóry, oprócz środków farmakologicznych, pomagają nam niżej wymienione produkty (lista będzie się powiększała). Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem – WSPIERAMY I POLECAMY!

1/ DEMSA INTENSYWNY BALSAM ŁAGODZĄCY SWĘDZENIE – warto mieć go zawsze przy sobie, np. w torebce. W czasie zaostrzeń oraz gdy świąd przychodzi nagle posmarowanie zmienionych chorobowo miejsc natychmiast przynosi dziecku ulgę. Przede wszystkim dotyczy to dłoni. W okresie zaostrzeń stosujemy go też na noc na całe ciało.

2/ DEMSA PREPARAT DO MYCIA – stosowany w okresach zaostrzeń do mycia ciała i włosów. Łagodzi świąd.

3/ DEXERYL KREM DO SUCHEJ SKÓRY – spośród wielu wypróbowanych emolientów ten nie uczula naszego dziecka. Stosujemy go co najmniej dwa razy dziennie na całe ciało małego atopika.

4/ OCTENISAN, EMULSJA MYJĄCA – do kąpieli. W okresach zaostrzenia stosujemy go co drugi dzień na zmianę z delikatnym żelem do mycia twarzy i ciała.

5/ BIODERMA ATODERM CREME LAVANTE – kremowy żel do kąpieli oraz częstego mycia rąk.

6/ OLEJ KOKOSOWY NIERAFINOWANY – do stosowania na przemian z emolientami. Szczególnie do dłoni. Nasz synek mówi, że to „krem mniam-mniam” J

7/ OLEJEK ARGANOWY – do stosowania na przemian z emolientami. Stosujemy miejscowo na podrażnioną skórę. Przyspiesza gojenie.

8/ A-DERMA DERMALIBOUR – polecamy szczególnie do rąk i szyi. Warto mieć go zawsze przy sobie!

9/ A-DERMA CYTELIUM, SPRAY OSUSZAJĄCY DO SKÓRY PODRAŻNIONEJ – polecamy szczególnie do podrażnionych nadgarstków.

10/ A-DERMA KOSTKA DO MYCIA – warto pomyśleć o praktycznym opakowaniu i mieć ją zawsze przy sobie, aby myć nią ręce dziecka, na przykład w podróży. Zwykłe mydła, bowiem, bardzo podrażniają skórę małych atopików.

11/ WODA TERMALNA, LA ROCHE-POSAY – przydatna szczególnie w gorące dni, do częstego zwilżania twarzy, szyi i dłoni.

 

 

cropped-LOGO2.jpg