Pediatra alergolog o ATOPUSIU

Przez lata mojej pracy jako pediatry i alergologa, staram się pomagać dzieciom z chorobami alergicznymi. Pomoc ta, to głównie długie dyskusje z rodzicami o istocie schorzenia, możliwościach leczenia a przede wszystkim profilaktyki.

Dzieci z atopowym zapaleniem skóry (AZS), stanowią szczególną grupę moich chorych. Przewlekły charakter choroby, która dotyczy głównie najmłodszych dzieci, uporczywy świąd, widoczne dla otoczenia, często uogólnione zmiany skórne, znacznie obniżają jakość życia dzieci i ich rodziców.

W terapii AZS poza lekami, niekiedy koniecznymi interwencjami dietetycznymi, znaczącą rolę odgrywa właściwa i staranna pielęgnacja skóry. W ostatnim czasie popularność zyskuje odzież z tzw tkanin leczniczych i barierowych. Ma ona wzmacniać działanie pielęgnacyjne stosowanych emolientów a równocześnie chronić skórę przed uszkodzeniami , jakie wywołuje drapanie.

Pani Sylwia Kania jest dzielną mamą dziecka z atopowym zapaleniem skóry. Z własnych doświadczeń zmagania się z chorobą synka, rozmów z rodzicami innych dzieci z AZS, zrodził się pomysł kombinezonów barierowych, o miłej dla ucha nazwie „ATOPUSIE”.

Przyglądam się twórczemu pomysłowi Pani Sylwii z dużą uwagą, produkt jest ciekawy, starannie dopracowany w szczegółach, liczę że ułatwi rodzicom leczenie a dzieciom zmniejszy dolegliwości.

Lek. med. Justyna Dolny

Specjalista pediatrii i alergologii

Szpital Dziecięcy Polanki, Gdańsk